Szklarska Poręba góry

Szklarska Poręba


Poznaj Szklarską Porębę - miasteczko w górach


Szklarska Poręba jest to wspaniała miejscowość urlopowa, położona w województwie dolnośląskim. Zlokalizowana u stóp szczytu Szrenica, w sezonie przyciąga 1 mln. odwiedzających.
Miasto to cenią też zagraniczni wędrowcy.
Ogromną cechą nad innymi miejscowościami jest malownicza lokalizacja. 
Leśne trasy, ścieżki dla turystów i ogromna ilość atrakcji podczas zimy i w okresie wakacyjnym. 
Przytoczonie tych cech stwarza, że Szklarska Poręba jest jednym z najliczniej wizytowanych miejscowości w Sudetach.
Szklarska Poręba widziana jest też jako eden sportowców. Karkonoska Droga pod Reglami uwielbiana jest przez osoby biegające, ze względu na swój specyficzny mikroklimat i nieduże (biorąc pod uwagę góry) podwyższenia. Wprawiają się tu długodystansowcy, szybkościowcy, ale też inni fit-freaki pragnący wyszlifować swoje wyniki.


Co powinno się zobaczyć w Szklarskiej PorębieSzklarska Poręba to mieścina oferująca urlopowiczom sporą ilość wrażeń. Tu zobaczysz prześliczne kaskady wodne - Szklarki i Kamieńczyka. Schroniska górskie takie jak schronisko na Hali Szrenickiej, Schronisko na Szrenicy czy Pod Łabskim Szczytem przyjmą piechurów.
Duża liczba szlaków zaprasza do chodzenia. Wielką popularnością cieszy się czerwony kolor szlaku na górę Szrenica o wysokości 1362 metry. Wędrując naprzód dotrzesz do wieży RTV i Śnieżnych Kotłów są to dwa polodowcowe kotły położone pomiędzy Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Na Szrenicę można też wjechać wyciągiem, jeżeli masz ochotę.
Dzieciaki z uśmiechem odwiedzają “Park Linowy Trollandia” i wystawy lego. 
W okresie zimowym do dyspozycji osoby jeżdżące na nartach są przeliczne wyciągi, zjazdy o różnej trudności, jak również miejsca z wypożyczeniem sprzętu.
 Ciekawostką może być fakt, że Karkonoski Park Narodowy jako nieliczny zezwala na spacerowanie z pupilem.


Jeśli nocleg, to tylko tu

Szklarska Poręba to miejscowość turystyczna przyciągająca urlopowiczów zatem liczba obiektów noclegowych jest szeroka (noclegi.net.pl/szklarska-poreba ) . Interesująca oferta hoteli, willi i pokoi prywatnych pozwala odnależć zakwaterowanie w każdej cenie. Sporo z nich zapewnia wspaniałe widoki na góry. Własciciele dwoją się i troją by umilić gościom pobyt. To właśnie decyduje, że wypoczynek w górskim mieście będzie zawsze owocny.

Czy warto wybrać się do Szklarskiej Poręby?
Szklarska Poręba to jest popularna miejscowość turystyczna, znajdująca się u stóp Śnieżnych Kotłów. Szlaki wycieczkowe, bogata baza sportowa, bardzo dużo rozrywek dla rodziny z dzieckiem… to wyłącznie poniektóre z możliwości, które czekają na odwiedzających. Szklarska Poręba to jest świetne miejsce na aktywny wypoczynek w górach.
Czy wakacje z pociechami w mieście Szklarska Poręba to dobry pomysł?
Górska miejscowość Szklarska Poręba to wspaniałe miejsce na ferie dla całych rodzin z dzieckiem! Dla młodych gości czeka dużo niezwykłych rozrywek: Trollandia, Park rozrywki Esplanada, ekspozycje Klocków Lego. Łatwe trasy turystyczne przemierzą nawet najmłodsze dzieci, z drobnym wsparciem rodziców. Park rozrywki czy tory saneczkowe będą gwarancją niezwykłych emocji dla odważniejszych pociech.
Który szlak górski dobrać na wyprawę z dzieckiem?
Wybieraj nietrudne wyprawy piesze ze Szklarskiej Poręby w góry Karkonoskie - jedno z najliczniej odwiedzanych pasm górskich w Polsce. Na spacer z dziecięcym wózkiem znakomicie zda się droga ze Szklarskiej Poręby do Droga pod Reglami. Doskonałe widoki oferuje tzw. Złoty Widok. Przywędrujesz tu z centrum w niecałe 25 minut, odwiedzając przy okazji Wodospad Szklarki.
Gdzie pójść z dziećmi w mieście Szklarska Poręba w niepogodę?
Kiedy warunki pogodowe nie dopisują turystycznym wyprawom można odwiedzić basen Bornit, muzeum Energetyki, chatę Walońską, wioskę Canoe i całą masę innych form spędzania czasu.
Gdzie warto pojechać w najbliższej okolicy miejscowości Szklarska Poręba?
Pobliskie otoczenie jest równie przyciągające, jak sama Szklarska Poręba. Udając się na zachód masz do wyboru Izery i liczne szlaki z Jakuszyc: piesze i dla osób na rowerze. Zimą Jakuszyce zmieniają się w centrum biegaczy narciarskich i zjeżdżają tu miłośnicy nart z całej Europy. Na wschodzie zaś znajduje się miasto Karpacz wraz z najwyższym szczytem Karkonoszy - Śnieżką. Sam możesz stwierdzić - okolica górskiej miejscowości Szklarska Poręba ma dużo do zobaczenia.
© Lemon Pepper
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego 
"Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm" udzieloną przez PFR SA.