swieradow zdroj_

Niezwykłe miasto Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój to uzdrowisko, leżące w pasmie gór Izerskich, które pełniąc także funkcję sanatorium, każdego roku nawiedza tysiące urlopowiczy. Zostają pod urokiem klimatu, widokami, duża ilością miejsc do zwiedzania i wyglądem miasteczka.
Wyjątkowy, uzdrawiający mikroklimat, bogactwo tutejszych wód mineralnych sprawia, że Świeradów słynie już od kilkuset lat ze swoich uzdrowiskowych możliwości. Tutejsze Góry Izerskie zachęcają do turystyki pieszej i rowerowej.
To też miasto tętniące życiem zimą. W mieście i okolicy działa kilka wyciągów narciarskich.

Gdzie nocować będąc w Świeradowie

Nie ma problemu, by znaleźć na stronę (https://noclegi.net.pl/swieradow-zdroj ) miejsce do zatrzymania się. Noclegi w Świeradowie Zdroju oferuje bowiem niemal 150 obiektów noclegowych, o różnym standardzie i w różnych zakresach cenowych. Wybierając nocleg w Świeradowie Zdroju zastanawiać się można bardzo długo, do wyboru mamy bowiem następujące opcje: apartamenty, pokoje, kwatery, pensjonaty, hotele, SPA, domki letniskowe, domy wczasowe, sanatoria czy wille. Wybór ten zależny jest zazwyczaj od oczekiwań dotyczących standardu i warunków wypoczynku, ilości osób, które razem z nami udadzą się na urlop oraz rzecz jasna - od możliwości finansowych. Najwyższym standardem dysponują oczywiście kilkugwiazdkowe hotele i ośrodki SPA, których w Świeradowie Zdroju nie brakuje. W ich ofercie znaleźć można bowiem luksusowe, gustownie urządzone i bogato wyposażone pokoje z łazienkami, samodzielne restauracje, kawiarnie, barki, często również baseny, sauny, jacuzzi, kręgielnie oraz rzecz jasna rozbudowany wachlarz zabiegów relaksacyjnych, upiększających i tych z zakresu medycyny estetycznej. 

Co zobaczyć w uzdrowisku Świeradów Zdrój

Nie brak tu również licznych atrakcji, które zapewnią aktywne i ciekawe spędzanie wolnego czasu, po opuszczeniu miejsca noclegu. Są tu muzea, parki rozrywki, baseny, wystawy, szlaki turystyczne i rowerowe, obiekty uzdrowiskowe, parki, place zabaw, zabytki, wyciągi i stoki narciarskie, schroniska górskie i wiele, wiele innych interesujących miejsc. Bogato prezentuje się również zaplecze gastronomiczne, w postaci restauracji, pizzerii, kawiarni, barów, pubów, budek z lodami, goframi i innych. Nocleg w Świeradowie Zdroju to jak widać idealna opcja, jeśli chcemy spędzić aktywny, relaksujący urlop, w komfortowych warunkach, w przepięknym otoczeniu przyrody, wdychając orzeźwiające i czyste górskie powietrze.

Dlaczego warto odwiedzić Świeradów Zdrój?
Świeradów Zdrój to popularna miejscowość uzdrowiskowa. Szlaki turystyczne, rozbudowana infrastruktura sportowo – rekreacyjna, szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi.  To tylko niektóre z możliwości, jakie czekają na turystów. Świeradów Zdrój to idealne miejsce na aktywny wypoczynek w górach!
Czy pobyt z dzieckiem w Świeradowie Zdrój to dobry pomysł?
Świeradów Zdrój to doskonałe miejsce na wakacje dla rodzin z dziećmi! Dla najmłodszych gości czeka moc niezapomnianych atrakcji: Place zabaw, Muzeum Myślistwa, aquapark, wieże widokowe. Łatwe trasy turystyczne dadzą radę przejść nawet maluchy, z niewielką pomocą rodziców. Stoki narciarskie, tory saneczkowe są gwarantem niezwykłych emocji dla starszych dzieci.
Jaki szlak wybrać na wycieczkę z dzieckiem?
Polecamy krótkie wycieczki piesze w Góry Izerskie. Na spacer z dziecięcym wózkiem świetnie sprawdzi się trasa ze Świeradowa do Chatki Górzystów lub spacer na wieży Sky Walk. Idealnym pomysłem na rodzinną wycieczkę jest trasa na Stóg Izerski. Możesz też wjechać kolejką.
Co warto zobaczyć w okolicy?
Najbliższa okolica jest równie atrakcyjna, jak sam Świeradów Zdrój. Poznaj historię wydobywania w Kopalni Stanisław. Wybierz się na spacer po szlakach w Jakuszycach. Popływaj kajakiem na jeziorze Złotnickim. I wiele innych.
Sprawdź Dostępność
Sprawdź Dostępność
© Lemon Pepper
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego 
"Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm" udzieloną przez PFR SA.