fbpx

Jelenia Góra

Jak już zawitałeś na stronę aby zarezerwować pobyt w naszych apartamentach, musisz wiedzieć w jakim mieście się zatrzymasz. Jelenia Góra, jest to miasto na położone w południowo-zachodniej części Polski, w województwie dolnośląskim. Znajduje się w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, otaczającej się Karkonoszami i Górami Kaczawskimi. To miasto ma do zaoferowania sporo miejsc czekających na odkrycie, zatem zacznijmy od Term Cieplickich, możesz spędzić tu czas relaksując się w jacuzzi, pływając w basenie czy korzystając ze zjeżdżalni. Jeśli chcesz zasięgnąć kultury zapraszamy Cię do Jeleniogórskiego teatru czy muzeów. Od grudnia 2018 zostały udostępnione do zwiedzania jeleniogórskie podziemia pod Wzgórzem Kościuszki. Do dyspozycji zwiedzających oddano ponad 1200 m podziemnej trasy turystycznej, która przeniesie nas do pięciu różnych światów. Pierwsza z bram to wielka cewka Tesli (zwiedzanie rozpoczyna pokaz działania wielkiej cewki Tesli, strzelającej 1,5-metrowymi piorunami do muzyki z Gwiezdnych Wojen czy Piratów z Karaibów); druga brama to pociąg pancerny, bocznica i skrzynie ze sztabkami złota; dwie kolejne bramy to rozwidlenie i piąta w długim tunelu.
Do  Jeśli lubisz posłuchać muzyki na żywo warto odwiedzić Filharmonię Dolnośląską i Teatr Cypriana Kamila Norwida. Obszar naszego miasta i okolic jest nazwany Doliną pałaców i ogrodów. Szlak ten zaczyna nabierać rozgłosu by móc wpisać się na światową listę dziedzictwa UNESCO. Pałace czekają na Ciebie m.in. w Wojanowie i Łomnicy, zaś zamki to na pewno Chojnik, który znajduje się w Sobieszowie. Zapraszamy także do Przesieki i Wodospadu Podgórzyn gdzie swym urokiem niejedno serce skradnie. Jeden z naszych apartamentów znajduje się Cieplicach Zdrój, jest to miejsce lecznicze przez swoje właściwości wód i klimat. Aby nadać smaku swojemu podniebieniu w całym mieście czekają restauracje.
W okresie wiosenno – letnim miejsce to tętni życiem, ku zaskoczeniu większości odwiedzających. Aby móc opisać wszystkie atrakcje naszego regionu musiałbyś spędzić na tej stronie trochę więcej czasu dlatego zapraszamy do naszych apartamentów aby poczuć magię tych miejsc realnie. Już w lutym tego roku, zostanie oddanych 70 km trasa rowerowa tzw. Single Track wokół Jeleniej Góry. Sprawi to, że Jelenia Góra stanie się rowerową stolicą Polski nie tylko z nazwy. Bliskość najpopularniejszych szlaków turystycznych sprawiają, że ta niedoceniana do tej pory miejscowość, zdobywa należne jej miejsce na mapie turystycznej Polski.  Jest doskonałą alternatywą dla zatłoczonego Karpacza i Szklarskiej Poręby.
PSST…
Tip 1.
Czy wiecie, że wg serwisu Tripadvisor wśród dziesięciu najlepszych restauracji dolnego śląska, aż trzy są w Jeleniej Górze. Kolejne dwie zostały wyróżnione  w żółtym przewodniku Gault & Millau…

Tip 2.
Poniżej link dla fanów kolarstwa ze znakomitymi trasami rowerowymi w Karkonoszach:
https://przemekzawada.com/2017/10/23/z-szosa-w-karkonosze/

Tip 3.
“Nic nie może być piękniejszego nad położenie samej Jeleniej Góry: pięknie zbudowane miasto z wieloma okazałymi budynkami w dolinie, otoczone wzgórzami ze wszystkich stron, ze wspaniałym widokiem na Karkonosze” 

John Quincy Adams – szósty prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki

Tip 4.
Jeśli szukacie pomysłu na zwiedzanie Jeleniej Góry, pomoże Wam w tym przewodnik po małym i dużym Jeleniogórskim trakcie śródmiejskim:
Jeleniogórski Trakt Śródmiejski

Tip 5.
Na zbiegu ulic Bankowej i Szkolnej, jeśli tylko poniesiecie wzrok do góry zobaczycie figurkę czarnoskórego wojownika z uszkodzoną włócznią, czerwoną przepaską na biodrach. Miejsce to nazywa się dziś narożnikiem “murzynka” Skąd się tam wziął i czy jego figurka była symbolem znajdującej się w kamienicy  restauracji „Am Mohrenecke”, czyli „Na rogu Murzyna” dowiecie się odwiedzając Jelenią Górę

Villa Vinci

Villa Vinci to mieszkania z klasą. Jelenia Góra zasługiwała na taką inwestycję. W ponad stuletniej, doskonale zachowanej kamienicy, we współpracy z renomowaną pracownią architektoniczną i pod nadzorem konserwatora zabytków stworzyliśmy komfortowe przestrzenie apartamentów dla najbardziej wymagających Klientów.