karpacz domki

Karpacz

Karpacz - stolica Karkonoszy


Karpacz - niezwykła górska miejscowość turystyczna, leżąca u stóp najwyższego szczytu Karkonoszy - Śnieżki 1602 m n.p.m. Rocznie przyciąga ponad 2,5 miliona turystów, lubiących aktywny wypoczynek, jeżdżenie na nartach oraz wycieczki. Okolica cieszy oko pięknymi widokami. Rejon ten oferuje Nam dziesiątki niepowtarzalnych ścieżek i dróg obfitujących w szereg atrakcji. Różnorodność szlaków w Karkonoszach sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla Siebie. Schroniska leżące na paśmie szlaków takie jak: Dom Śląski, Samotnia czy Strzecha Akademicka chętnie ugoszczą turystów ciepłą herbatą, noclegiem czy pozwolą na chwilową przerwą w wędrówce.

Będąc tu musisz to zobaczyć 


Karpacz to nie tylko miasto przyciągające turystów swoimi malowniczymi widokami, to również miasto, które może się pochwalić przepięknymi zabytkami, takimi jak np: Dwunastowieczny Ewangelicki Kościół nordycki “Świątynia Wang”, który został przeniesiony  w 1842 r.  z miejscowości Vang w Norwegii. Szukający wrażeń oraz chętni spróbowania popularnych sportów zimowych, mogą tu znaleźć miejsca do jazdy na nartach, czy snowboardzie, lub do narciarstwa biegowego. Coraz większą popularnością cieszy się jeszcze jedna forma zimowej aktywności - skitury. Karpacz latem zachęca do górskich wędrówek po rozmaitych szlakach turystycznych. Całoroczny Tor saneczkowy KOLOROWA, przyciąga liczne grono rodzin z dziećmi latem i zimą. Najmłodsi turyści również znajdą coś dla siebie - Muzeum Techniki i Budowli Klocków Lego czy Muzeum Zabawek to najczęściej odwiedzane atrakcje przez dzieci i dorosłych. W okolicy znajdziemy również Aquaparki, baseny oraz hotele oferujące kompleksowe zabiegi SPA.

Noclegi z przepięknymi widokami


Rezerwując nocleg w Karpaczu na stronę lemonpepper.com.pl , nie tylko nacieszysz się przepięknym widokiem ale również poczujesz się jak w domu. Miasto urzeknie Was swoją gościnnością. Oferta noclegowa jest tak rozmaita, że każdy napewno znajdzie coś dla siebie. Znajdziecie tu możliwość zakwaterowania w apartamentach, rodzinnych pensjonatach, hotelach, kwaterach czy domach wczasowych.

Czy warto zwiedzić miasto Karpacz?
Karpacz to renomowana miejscowość turystyczna, znajdująca się u podnóża góry Śnieżki (1603 m n.p.m.) - najwyższego szczytu pasma Karkonoszy. Trasy turystyczne, bogata baza rekreacyjna, bardzo dużo atrakcji dla rodziny z dzieckiem… to tylko poniektóre z opcji, które czekają na wczasowiczów. Karpacz to wyśmienite miejsce na aktywny wypoczynek w Sudetach
Czy wczasy z pociechą w Karpaczu to dobry pomysł?
Miasto Karpacz to wymarzone miejsce na wakacje dla całej rodziny z dziećmi! Dla najmniejszych turystów czeka moc świetnych atrakcji: Muzeum Zabawek, Park Bajek, ekspozycje Karkonoskich Tajemnic. Nietrudne drogi piesze przewędrują nawet najmłodsze dzieci, z nieznaczną asystą  Kompleks parku linowego czy tory saneczkowe są gwarancją niezapomnianych emocji dla wszystkich dzieci.
Który szlak górski dobrać na wyprawę z całą rodziną?
Rekomendujemy proste szlaki turystyczne z Karpacza w Karkonosze - jedno z najpiękniejszych pasm górskich w całej Polsce. Na wędrówkę z dziecięcym wózkiem świetnie zda egzamin droga z samego Karpacza do schroniska turystycznego PTTK Nad Łomniczką (czerwony szlak). Świetnym planem na familijną wycieczkę jest droga spod Świątyni Wang do urokliwie umiejscowionego Schroniska PTTK Samotnia (niebieski szlak górski).
Jakie są polecane noclegi w Karpaczu oraz okolicy?
Miasto Karpacz ma świetnie rozbudowaną bazę noclegową - każdy z nas znajdzie dopasowany obiekt dla siebie. Apartamenty, rodzinne pensjonaty,domki letniskowe , kwatery, czy hotele najwyższej kategorii dla bardzo wymagających odwiedzających. Dla poszukujących ciszy oraz spokoju w najbliższym otoczeniu mieszczą się gospodarstwa agroturystyczne oraz domki letniskowe .
© Lemon Pepper
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego 
"Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm" udzieloną przez PFR SA.